Sužinokite: Kas yra NFC ir kaip jis veikia?

Artimojo lauko komunikacija, arba NFC (angl. Near field communication), leidžia keistis duomenimis, dviem suderinamiems įrenginiams esant nedideliu atstumu (apie 10 cm). Ši technologija nėra nauja – per pastaruosius 7 metus Londono transporto tinklas panašią technologiją įdiegė savo Oyster sistemoje.
Ji leidžia keleiviams apmokėti važiavimą autobusais, traukiniais, tramvajais ir t. t. Jau dabar išleidžiama vis daugiau išmaniųjų telefonų su integruotais NFC lustais, kurie užkoduotą informaciją gali siųsti į specialius skaitytuvus, pavyzdžiui, į kasos aparatus.
Artimas kontaktas – būtinybė

Artimas kontaktas Vienas pagrindinių NFC privalumų yra jos universalumas – ši technologija gali būti taikoma daugeliui įvairių dalykų. Pasitelkus NFC, mobilusis telefonas tampa daugiafunkcine kortele, kurią turint paprasta apsipirkti ir keliauti. Kontaktiniais duomenimis, nuotraukomis arba dokumentais gali būti lengva dalytis su draugais arba kolegomis, du NFC tele- fonus padėjus vienas šalia kito.
NFC gali būti naudojama periferinei įrangai sujungti, pavyzdžiui, belaides ausines. Anksčiau tam buvo naudojamas Bluetooth.
Su NFC viskas paprasčiau

NFC dar labiau supaprastina procesus. Ir tuo NFC galimybės nesibaigia. NFC lustai gali būti naudojami saugumo sistemose, durims atidaryti. Taip pat reklamoje arba norint suteikti papildomą informaciją, pavyzdžiui, daugiau informacijos apie paslaugą arba produktą galėsi sužinoti pamojavęs savo NFC telefonu prie NFC taško. Kadangi signalas keliauja labai trumpu atstumu – nedaugiau kaip 10 cm, NFC yra patikima ir saugi. O WiFi arba Bluetooth signalui tenka įveikti didesnį atstumą, taigi ir tikimybė perimti informaciją yra didesnė.