Monos Lizos šypsena sukurta iš 40 sluoksnių dažų, užteptų pirštu

Visi žinome, kad Leonardo da Vinči buvo genialus tapytojas, net ir šiandien jis nesiliauja stebinti mokslininkų. Neseniai prancūzų tyrinėtojai, ištyrę žymiausią jo paveikslą „Mona Lisa“, ir atskleidė, tai ko dar niekas kitas nebuvo žinojęs, pasirodo šis paveikslas buvo nutapytas naudojantis nepaprastai pažangia technika.

Mona Lisa nutapyta neįtikėtinai pažangiu būdu
Grenoblyje (Prancūzija) veikiančiame Europos sinchrotrono spindulių centre (European Synchrotron Radiation Facility) mokslininkai atliko sudėtingą tyrimą pagal sudėtingą metodą – vadinamąją rentgeno spindulių fluorescencinę spektroskopiją. Rezultatai parodė, kad garsiąją Monos Lizos šypseną da Vinči nutapė iš 40 skirtingų labai plonų dažų sluoksnių, o juos užtepė pirštu. Visi sluoksniai yra nuo 1 iki 2 mikrometrų storio – 50 kartų plonesni už žmogaus plauką. Bendras Rentgeno spindulių sluoksnių storis retai kur viršija 30-40 mikrometrų.
Nutapyti Mona Lisa paveikslą truko 4 metus
Priklausomai nuo pigmento, aliejaus ir dervos kiekio, kiekvienam sluoksniui išdžiūti reikėjo nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, taigi sukurti Monos Lizos šypseną menininkui prireikė didelės kantrybės. Paveikslą nutapyti užtruko daugiau nei ketverius metus.