Kiek žmogus gali ištverti be miego?

Kiek laiko žmogus gali ištverti nemiegojęs? Niekas to jums tiksliai nepasakytų – to nepavyko nustatyti jokiu eksperimentu. Kodėl? Tai labai individualu.
Vis dėlto pastebėta, kad daugeliui žmonių kritinė riba yra vidutiniškai trys paros, t. y. apie 70 valandų. Kas tada? Prasideda spalvotos haliucinacijos, sutrinka regėjimas, atmintis, ima krikti psichika.

Nemiga ir maistas
Miego trūkumas gali pakeisti jūsų apetitą ir įprastai valgomus maisto produktus. Patikimas šaltinis rodo, kad miego trūkumas yra susijęs ir su padidėjusiu apetitu, ir su padidėjusiu valgymo kiekiu, susijusiu su svorio padidėjimu.
Gerai maitinantis galima atsverti kai kuriuos miego trūkumo padarinius, tačiau tik iki tam tikro lygio. Kadangi jūsų kūnas taupo energiją, rinkitės liesą, daug baltymų turintį maistą, pvz., Riešutus ir riešutų sviestą, varškę ar tofu. Venkite riebių baltymų, tokių kaip kepsnys ar sūris. Tai padarys jus mieguistesnį.
Pasulio rekordas be miego – Amerikiečio rankose
Tiesa, pasitaiko pasaulyje ir tokių žmonių, kurie gali būti nemiegoję, regis, ištisą amžinybę. 1964 m. septyniolikmetis amerikietis Randy Gardneris pasiekė pasaulio rekordą be miego išbuvęs net 264 valandas, arba 11 parų. Po eksperimento jis pamiegojo apie 14 valandų ir atsikėlė visiškai žvalus ir pailsėjęs. Mokslininkams tiksliai paaiškinti šio fenomeno nepavyko. Jie teigė, jog kai kurie žmonės geba sąmoningai reguliuoti savo miegą.

Mėgino pakartoti be miego rekordą
Paaiškinimą 2007-aisiais bandė rasti britas Tony Wrightas. Jis pasiryžo sumušti R. Gardnerio rekordą, pasitelkęs labai savitą būdą – akmens amžiaus žaliojo maisto dietą. 15 metų tyrinėjęs miego mechanizmą, jis išvedė štai tokią teoriją: skirtingoms žmogaus smegenų pusėms reikia skirtingo laiko miegoti. Na, o žaliavalgiška dieta esą padeda lengvai pereiti iš pavargusios smegenų pusės į mažiau pavargusią. Kiek ta teorija teisinga, sunku pasakyti, tačiau Tony Wrightui ji padėjo nemiegoti lygiai 11 parų.
Kiek Žmogui reikia miego?
Miego, kurio jums reikia priklauso nuo jūsų amžiaus. Apskritai naujagimiams ir kūdikiams reikia daugiau miego, o suaugusiems – mažiau. Suaugusiam žmogui įprastas reikiamo miego laikas yra 8 valandos Kūdikiams 10 valandų ir daugiau. Na o senstant šie rodikliai ima mažėti iki 5-6 valandų.