Kaip atrodė pasaulio stebuklai kurie nesulaukė šių laikų

Prieš stebuklingą interneto galią žmonės turėjo viską sukurti savo rankomis, o pasidalinti savo patirtimi socialiniuose tinkluose nebuvo galimybės. Senovės turistai, norėdami pamatyti gražių lankytinų vietų, turėjo kreipti dėmesį į mokslininkų ir istorikų patarimus.
Štai tada atsirado galutinis septynių pasaulio stebuklų sąrašas, kurį būtina pamatyti. Didžiausių žmogaus išradingumo, nuostabios architektūros ir genialios inžinerijos pavyzdžių, kuriuos atliko įvairūs helenų autoriai, vadovėliuose ir eilėraščiuose aprašyti nuostabūs kūriniai. Prie pasaulio stebuklų sąrašo prisideda Filonas Bizantijos, Herodotas, Kirimeno Kalimachas ir Sidono Antipateris.
Nors dauguma Septynių stebuklų sunyko, jie ir toliau įkvėpė meistriškus menininkus pasitelkti fantaziją ir vėl pajusti nematerialius ankstyvųjų Žemės civilizacijų reliktus. Elte.lt mokslo ir žinių portalas nori jums parodyti kaip pasaulio stebuklai galėjo atrodyti savo galybės laikais kol jų dar nebuvo palietęs laikas ir pikta žmonių ranka.
Dzeuso statula


43 metrų aukščio nepaprastas kūrinys, vaizdavęs Perkūno Dievą soste, buvo bandymas užgožti atėniečius, tačiau jis ilgai neblizgėjo. Kedro sostas ir medinis rėmas buvo sunaikinti 426 m. Pr. M., O jo restauracijai trūksta aukso, dramblio kaulo, juodmedžio dekoracijų ir brangakmenių.
Kabantys Babilonijos sodai


Pasak legendos, kabantys Babilono sodai buvo pastatyti šalia Eufrato upės šiuolaikiniame Irake kaip tai buvo Babilonijos karaliaus Nebukadnecaro dovana savo žmonai. Mes negalime tvirtinti ar tai galėjo būti tiesa, ar melas, bet galime pasakyti, kad sodai atrodė kaip žalias rojus Žemėje.
Aleksandrijos švyturys


Šis įspūdingas Aleksandrijos švyturys siekė net 330 pėdų aukštį, šimtmečius jis buvo trečias pagal aukštį pastatas pasaulyje po Gizos piramidžių. Jis buvo palaipsniui griaunamas žemės drebėjimų tarp XII amžiaus ir XV pabaigos.
Mauzoliejus Bodrome


Tai buvo pastatyta Karijos karaliui Mausolui, kuris buvo toks įspūdingas, kad velionio valdovo vardas tapo žodžiu, apibūdinančiu didelį laidojimo paminklą. Įspūdingas 148 pėdų mauzoliejus buvo pastatytas dabartiniame Bodrume apie 350 m. Iš balto marmuro pagaminta konstrukcija atspindėjo graikų, egiptiečių ir likiečių architektūros bruožus. Mauzoliejus pamažu sunyko dėl daugybės žemės drebėjimų XIII a.
Katedra derlingumo deivei Turkijoje


Ši katedra buvo pastatyta graikų skaistybės, medžioklės, laukinių gyvūnų, miškų ir derlingumo deivei. Ji buvo pastatyta ir sunaikinta tris kartus. Galiausiai Krikščionys paliko tik pagrindus ir vieną koloną, kurią vis dar galima aplankyti Turkijoje.
Kolosas


Kolosas, kaip vienybės simbolis, dvylika metų, pradedant 304 m. Pr. Kr., Buvo lipdomas Chareso Lindoso. Tai buvo 104 pėdų aukščio graikų saulės dievo Helioso triumfo statula, pastatyta virš Mandraki uosto ant 49 pėdų marmurinių pjedestalų, leidžiančių laivams plaukti tarp jo kojų. Didžiulė statula negalėjo atlaikyti galingo žemės drebėjimo praėjus vos 56 metams. Statula liko nuosmukyje beveik tūkstantmetį, kol po invazijos, musulmonų kalifas Muawiyah ją sunaikino ir pardavė kaip laužą.